Poola sisenemine Ukraina maismaapiiri kaudu ei ole piiratud, kõik 8 piiripunkti on avatud ka jalgsi reisijatele. Poola saavad siseneda ka Ukraina kodanikud, kellel pole biomeetrilist passi. Ukrainast tulijatele ei rakendata sanitaarnõudeid.
***
Alates 1. juulist 2022 ei kehti sise- ja haldusministeeriumi määrus, mis piiras liikumist Poola ja Valgevene piiri äärsete Podlaasia ja Lublini vojevoodkondade piiritsoonis. Podlaasia vojevoodkonnas on siiski keelatud viibida riigipiirile lähemal kui 200 meetrit.

Arsise kellade ansambli kontserdireis Poolas

Arsise kellade ansambel sõidab 04. mail kontserdituurile Poola, et osaleda mainekal muusikafestivalil Probaltica 2023. Lisaks festivalile annab ansambel kontserdi Łazienki Kuninglikus Teatris Varssavis.

Probaltica festival, mis sarnaselt Arsise kellade ansamblile tähistab tänavu oma 30ndat tegevusaastat, on läbi aegade pidanud oma missiooniks tutvustada Baltimaade kultuuri ja arendada koostööd erinevate muusikute, kollektiivide ning organisatsioonide vahel. Arsise kellade ansamblil on au olla kutsutud sellele festivalile juba kolmandat korda, mis annab tunnistust mõlemapoolsest heast koostööst ja usaldusest. Arsise kontsert leiab aset Toruńi Katedraalis, mida teatakse kuulsa poola astronoomi Nikolaus Koperniku ristimispaigana.

Lisaks osalusele Probaltica festivalil annab Arsise kellade ansambel 5. mail kell 17 kontserdi Varssavis, Łazienki Kuninglikus Teatris. Teater, mis püstitati aastatel 1784-1788 kuningas Stanisław August Poniatowski tellimusel, on üks vähestest säilinud 18. saj õukonnateatreid Euroopas. Arsise kontsert toimub Euroopa päeva tähistamise raames ja koostöös Kuningliku Łazienki Muuseumi ning Eesti Suursaatkonnaga Varssavis.

Kontsertidel esitab Arsis klassikalise muusika seadeid heliloojatelt Bach, Grieg, Chopin, Bizet ja teoseid eesti autoritelt nagu Pärt, Kõrvits, Eller.

Arsise kellade ansambel on oma 30 tegevusaasta jooksul andnud rohkem kui 1000 kontserti, salvestanud 8 plaati ja käinud kontsertreisidel üle kogu maailma – Soomes, Rootsis, Norras, Lätis, Leedus, Poolas, Hispaanias, Prantsusmaal, Itaalias, Saksamaal, Belgias, Portugalis, Hollandis, Suurbritannias, Iirimaal, Lõuna-Aafrikas, USAs, Venemaal, Kanadas, Hiinas ja Liibanonis. Kui Arsise kellade ansambel 1993. aastal alustas, oldi ainsad kellamängijad mitte ainult Eestis, vaid kogu Baltikumis ja Skandinaavias. Täna tegutsevad Arsise nime all mitu kontsertansamblit, kaks Arsise kellade kooli Tallinnas ja Tartus. Arsise kunstiline juht ja dirigent on ansambli asutamisest saadik olnud Aivar Mäe.

Lisainfo:
Tiina Boucher
Tegevjuhataja / Mänedžer
Tel 52 84 682
www.arsis.ee