Poola sisenemine Ukraina maismaapiiri kaudu ei ole piiratud, kõik 8 piiripunkti on avatud ka jalgsi reisijatele. Poola saavad siseneda ka Ukraina kodanikud, kellel pole biomeetrilist passi. Ukrainast tulijatele ei rakendata sanitaarnõudeid.
***
Alates 1. juulist 2022 ei kehti sise- ja haldusministeeriumi määrus, mis piiras liikumist Poola ja Valgevene piiri äärsete Podlaasia ja Lublini vojevoodkondade piiritsoonis. Podlaasia vojevoodkonnas on siiski keelatud viibida riigipiirile lähemal kui 200 meetrit.

Eesti avas aukonsuli esinduse Poznańis

Kolmapäeval, 14. juulil avasid Eesti suursaadik Poolas Martin Roger ning välisministeeriumi välismajanduspoliitika ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal aukonsuli esinduse Poolas, Poznani linnas. Eesti aukonsul Poznanis on Poznani Sotsiaalteaduste Ülikooli rektor Aleksandra Iwaszkiewicz-Woda. Hiiumaa juurtega Aleksandra Iwaszkiewicz-Woda konsulaarpiirkonnaks on Suur-Poola vojevoodkond.

Seilenthali sõnul aitab aukonsuli esinduse avamine kaasa Eesti majandushuvide edendamisele ja Eesti kultuuri tutvustamisele ning hõlbustab Eesti kodanikele konsulaarteenuste osutamist Suur-Poola vojevoodkonnas. „Poola on Eesti mahult seitsmes kaubanduspartner ning Eesti turistide külastuste arv piirkonda kasvab jätkuvalt, mistõttu on oluline, et Poolas oleks toimiv aukonsulite võrgustik“, lisas Seilenthal.

Pidulikul avatseremoonial osalesid ka Poznani linnavolikogu esimees Grzegorz Ganowicz, Poznańi abilinnapea Jędrzej Solarski ja Poznani konsulaarkorpuse vanem Włodzimierz Walkowiak.

Aleksandra Iwaszkiewicz-Woda jätkab oma isa Michał Iwaszkiewiczi tegevust, kes oli Eesti aukonsul aastatel 2005-2018. Kokku esindavad Eestit Poolas nüüd kuus aukonsulit – lisaks Poznanile ka Białystokis, Gdańskis, Krakówis, Szczecinis ja Wrocławis.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmWdzuLV

Lisainfo:
avalike suhete osakond
[email protected]