Poola sisenemine Ukraina maismaapiiri kaudu ei ole piiratud, kõik 8 piiripunkti on avatud ka jalgsi reisijatele. Poola saavad siseneda ka Ukraina kodanikud, kellel pole biomeetrilist passi. Ukrainast tulijatele ei rakendata sanitaarnõudeid.
***
Siseministeeriumi määrusega kehtestati ajavahemikuks 1.12.2021-30.6.2022 Poola ja Valgevene piiri ääres ajutised reisipiirangud, mis hõlmavad sama territooriumi, kus varem kehtis eriolukord. Piirangust on vabastatud piirkonnas elavad ja töötavad inimesed, päästeteenistused, politseinikud ja sõjaväelased, samuti osad ametiisikud ja kirikutegelased. Kõik ülejäänud vajavad piiritsoonis liikumiseks eriluba. Täpsem informatsioon.
Alates 9. novembrist 2021 on suletud Kuźnica piiripunkt Poola ja Valgevene piiril. Endiselt on avatud piiripunktid Terespolis (füüsilised isikud), Kukurykis (kaubad) ja Bobrownikis (füüsilised isikud ja kaubad).

Eesti päevad Białystokis, 17.-18. november

17. ja 18. novembril toimuvad Eesti päevad meile geograafiliselt kõige lähema Poola piirkonna, Podlaasia vojevoodkonna keskuses Białystokis.

 

 

Päevad täis Eesti kultuuri ning huvitavat infot Eesti kohta, leiavad aset Stanisław Moniuszko nimelises Podlaasia ooperi ja filharmoonia keskuses (https://www.oifp.eu/).

Sündmuse avab kammerkoor Collegium Musicale kontsert, kus tulevad ettekandele Pärdi, Tormise, Tüüri ja Uusbergi teosed. Kontserdi järel on võimalik näha Marianne Kõrveri muusikadokumentaali Tõnu Kõrvitsast “Lageda laulud”. Sügisese õhtu lõpetab Rainer Sarneti film „November“.

Esmaspäeval, 18. novembril toimub e-residentsuse viiendale sünnipäevale pühendatud seminar, kus eksperdid tutvustavad Eesti digitaalset keskkonda ja e-residentsuse programmi ning võimalusi, mida need pakuvad Poola ettevõtjatele. Päev jätkub Raimo Jõeranna ja Kiur Aarma hoogsa dokumentaalfilmiga Eesti kaasaegse riigi loomisest „Rodeo. Unistus tõotatud maast“. 30. aastapäeva tähistanud Balti ketti meenutab Peeter Simmi 1989. aasta samanimeline dokumentaalfilm ja päeva lõpetab 2018. aasta parim Eesti film “Seltsimees laps”.

Lisaks on keskuses väljas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Arvo Pärt – tuntud ja tundmatu“ ning Birgit Püve Kihnu-teemaline fotonäitus „Kynö“.

 

Eesti päevi Białystokis korraldavad Eesti saatkond Varssavis ja Eesti aukonsul Białystokis. Collegium Musicale Poola tuuri toetab Kultuuriministeerium ning Kultuurkapital.

 

 

Lisainfo:

Tiina Tarkus

Eest saatkond Varssavis

Telefon: +48228811810

E-mail: tiina.tarkus@mfa.ee