Poola sisenemine Ukraina maismaapiiri kaudu ei ole piiratud, kõik 8 piiripunkti on avatud ka jalgsi reisijatele. Poola saavad siseneda ka Ukraina kodanikud, kellel pole biomeetrilist passi. Ukrainast tulijatele ei rakendata sanitaarnõudeid.
***
Alates 1. juulist 2022 ei kehti sise- ja haldusministeeriumi määrus, mis piiras liikumist Poola ja Valgevene piiri äärsete Podlaasia ja Lublini vojevoodkondade piiritsoonis. Podlaasia vojevoodkonnas on siiski keelatud viibida riigipiirile lähemal kui 200 meetrit.

Oluline info koroonaviiruse tõttu kehtestatud piirangutest Poolas

Alates 28. detsembrist 2020 kuni 31. jaanuarini 2021 kehtestatakse Poolas uued piirangud, mh. 10-päevane karantiin saabudes Poola välisriigist korraldatud transpordiga. Loe täpsemalt siit.

Viiruse leviku kasvu tõttu kehtestati alates laupäevast 24.10 kogu Poolas uued piirangud.

Alates 10. oktoobrist kehtib kohustus katta nina ja suu kas maski või muu riideesemega (sall, rätik vms) avalikes kohtades, nii väljas kui ka siseruumides (ühistranspordis, arsti juures, kaupluses, kinos, teatris, kirikus, teenindusasutustes, pangakontorites, tänavatel, väljakutel, kalmistutel jms). Erandiks on kuni 5-aastased lapsed, vanemad koos kuni 13-aastase hoolt vajava lapsega, erivajadusega isikud, kes vajavad liikumiseks abi. Isikud, kes ei saa terviseseisundi tõttu nina ja suud katta, peavad esitama arstitõendi. Maskikohustuse rikkujaid trahvitakse. Mask tuleb eemaldada, kui see on vajalik isiku tuvastamiseks.
Kohustus ei kehti parkides, metsades, rahvusparkides, supelrandades jms, kus on võimalik hoida sotsiaalset distantsi.

Alates 24. oktoobrist keelatud on üle 5 osalejaga kogunemised ja kohtumised. Pereürituste korraldamine on keelatud. Kogunemispiirang ei puuduta töökohti. Tööandja peab töötajatele tagama sotsiaalse distantsi vähemalt 1,5 m, ühekordsed kindad ning desinfitseerimisvahendid.
Usuürituste korraldamine on piiratud, arvestusega 1 külastaja/15m². Kultuuri- ja spordiüritusi saab korraldata vaid ilma külastajateta. Ujulad, veepargid, jõusaalid ning teatrid, kinod, raamatukogud ja muud kultuuriasutused on suletud.
Kauplustes ja postikontorites võib olla 1 klient/10m² või suuremates kauplustes 1 klient/15m². Alates 28.11. on jälle avatud kaubanduskeskused.
Toitlustusasutustes on lubatud vaid toidu kaasaostmine ja kojuvedu. Hotellid on avatud vaid tööreisijate, sportlaste ja meditsiinitöötajate jaoks.
Võimalusel soovitatakse kodust töötada.
Kõrg-, kesk- ja põhikoolid on distantsõppel vähemalt kuni 3. jaanuaarini. Ajavahemikus 4.-17. jaanuaril on kesk- ja põhikoolid suletud talvevaheajaks. Kuni 16-aastased lapsed ei tohi tööpäeviti kella 8-st kella 16-ni kodust lahkuda ilma täiskasvanu järelevalveta, v.a koolis käimiseks ja koju naasmiseks.
Toidupoodides, apteekides ja postkontorites võivad tööpäeviti kella 10-st kella 12-ni käia vaid üle 60-aastased.

10-päevases karantiinis peavad olema väljastpoolt EL-i saabuvad kolmandate riikide (mitte-EL) kodanikud ning isikud, kes on kokku puutunud koroonaviirusega nakatunud või selle kahtlusega isikuga. Karantiini jooksul ei tohi kodust lahkuda (s.h ei tohi minna ka toidupoodi või koeraga jalutama). Karantiinikohustuse täitmist kontrollivad politseiametnikud ning rikkumist võib karistada rahatrahviga 5000-30 000 PLN.

Piirangute leevendamine algab mitte varem kui 28. detsembril.
Täpsem info: https://www.gov.pl/web/coronavirus/temporary-limitations
Poola valitsus soovitab kasutada ProteGO safe rakendust. https://www.gov.pl/web/protegosafe