Poola sisenemine Ukraina maismaapiiri kaudu ei ole piiratud, kõik 8 piiripunkti on avatud ka jalgsi reisijatele. Poola saavad siseneda ka Ukraina kodanikud, kellel pole biomeetrilist passi. Ukrainast tulijatele ei rakendata sanitaarnõudeid.
***
Alates 1. juulist 2022 ei kehti sise- ja haldusministeeriumi määrus, mis piiras liikumist Poola ja Valgevene piiri äärsete Podlaasia ja Lublini vojevoodkondade piiritsoonis. Podlaasia vojevoodkonnas on siiski keelatud viibida riigipiirile lähemal kui 200 meetrit.

Tähelepanuks autoreisijatele

Alates 1. detsembrist 2021 kehtib Poola kiirteede A2 ja A4 riigi haldamisel olevates lõikudes uus e-TOLLi süsteem. Autode ja mootorrataste juhid maksavad kiirteedel A2 Konin-Stryków ja A4 Wrocław-Sośnica tasulistes lõikudes liikumise eest ainult elektrooniliselt, manuaalne süsteem pole enam kasutusel. Kiirtee tasulisele lõigule sisenedes autojuhid ei peatu pileti ostmiseks, liiklus toimub seeläbi sujuvamalt.

Kiirteel liikumise eest tasumiseks on järgmised võimalused:

  • e-pilet, mida saab osta uues e-TOLL PL BILET rakenduses, e-TOLL süsteemi partnerite rakendustes ja partnerite püsijaotusvõrgus;
  • Rakenduse e-TOLL PL või OBU/ELS pardaseadmete kasutamine, mis edastavad geograafilise asukoha andmed e-TOLL-ile.

Lisateavet leiate veebisaidilt etoll.gov.pl kergete sõidukite (light vehicles) vahelehel, täiendav informatsioon on saadaval järgmistes keeltes: EN, DE, RU, UA, BY, SK, CZ, LT.