Siseministeeriumi määrusega kehtestati ajavahemikuks 1.12.2021-1.3.2022 Poola ja Valgevene piiri ääres ajutised reisipiirangud, mis hõlmavad sama territooriumi, kus varem kehtis eriolukord. Piirangust on vabastatud piirkonnas elavad ja töötavad inimesed, päästeteenistused, politseinikud ja sõjaväelased, samuti osad ametiisikud ja kirikutegelased. Kõik ülejäänud vajavad piiritsoonis liikumiseks eriluba. Täpsem informatsioon.
Alates 9. novembrist 2021 on suletud Kuźnica piiripunkt Poola ja Valgevene piiril. Endiselt on avatud piiripunktid Terespolis (füüsilised isikud), Kukurykis (kaubad) ja Bobrownikis (füüsilised isikud ja kaubad).

Tähelepanuks autoreisijatele

Alates 1. detsembrist 2021 kehtib Poola kiirteede A2 ja A4 riigi haldamisel olevates lõikudes uus e-TOLLi süsteem. Autode ja mootorrataste juhid maksavad kiirteedel A2 Konin-Stryków ja A4 Wrocław-Sośnica tasulistes lõikudes liikumise eest ainult elektrooniliselt, manuaalne süsteem pole enam kasutusel. Kiirtee tasulisele lõigule sisenedes autojuhid ei peatu pileti ostmiseks, liiklus toimub seeläbi sujuvamalt.

Kiirteel liikumise eest tasumiseks on järgmised võimalused:

  • e-pilet, mida saab osta uues e-TOLL PL BILET rakenduses, e-TOLL süsteemi partnerite rakendustes ja partnerite püsijaotusvõrgus;
  • Rakenduse e-TOLL PL või OBU/ELS pardaseadmete kasutamine, mis edastavad geograafilise asukoha andmed e-TOLL-ile.

Lisateavet leiate veebisaidilt etoll.gov.pl kergete sõidukite (light vehicles) vahelehel, täiendav informatsioon on saadaval järgmistes keeltes: EN, DE, RU, UA, BY, SK, CZ, LT.