Alates 2. septembrist 2021 kehtestas Poola valitsus Poola ja Valgevene piiri äärsetel aladel eriolukorra, millega kaasnevad kogunemis-, liikumis- jm piirangud ning kohustus kanda kaasas isikut tõendavat dokumenti. Täpsem informatsioon Poola Siseministeeriumi veebis.
Alates 9. novembrist 2021 on suletud Kuźnica piiripunkt Poola ja Valgevene piiril. Endiselt on avatud piiripunktid Terespolis (füüsilised isikud), Kukurykis (kaubad) ja Bobrownikis (füüsilised isikud ja kaubad).

Tähelepanuks autoreisijatele

Kui jälgida üldiseid turvalisuse reegleid, on Poolas reisimine tavaliselt ohutu. Suurema ettevaatlikkusega tuleks suhtuda Poola liiklusnõuetesse, et vältida hilisemaid arusaamatusi.

  • Hoia raha ja dokumente turvalises kohas.
  • Ole valvas kaasavõetud asjade suhtes.
  • Poolas võib sõidukeid juhtida 0,2 promillise joobega.

Liiklus

  • Teistes EL liikmesriikides väljastatud juhiload on Poola poolt tunnustatud ja kehtivad.
  • Ebakaines olekus auto juhtimine on karistatav kriminaalkorras rahatrahviga, mootorsõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega Poola territooriumil ja/või arestiga kuni 48 tunniks.
  • Ettevaatust! Poolas on uute luksusautode suhtes ette tulnud organiseeritud autorööve. Skeem on järgmine: peale kerget otsasõitu kui ohver tuleb auto kahjustusi kindlaks tegema, lükatakse ta pikali ja autoga sõidetakse minema. Kahtluse korral soovitatakse autost mitte välja tulla ja helistada kohe politseisse telefonil 112 või 997.
  • Naelkummid on Poolas keelatud, karistuseks määratakse rahatrahv ja rehvid tuleb koheselt sobivate vastu välja vahetada.

ViaToll – elektrooniline teemaksu kogumise süsteem

01. juulist 2011 võeti kasutusele ViaToll elektrooniline teemaksusüsteem, mis kohustab Poola maksulisel teel liikuvat üle 3,5 t kaaluvat sõidukit, autorongi või bussi, kus on 9 või rohkem kohta, olenemata selle maksimaalselt suurimast lubatud kogukaalust, maksma teekasutusmaksu elektrooniliselt.

Informatsioon ja registreerimine viaToll kodulehel, samuti töötab infotelefon: +48 22 521 10 10.

Trahv ViaTolliga maksustatud teedel sõitmise eest tuleb tasuda autojuhil, mitte firmal, kus ta töötab. Trahv ilma vastava seadmeta on 3000 PLN (u 750 EUR) ja valesti seadistatud maksumäära sisestamisel 1500 PLN (u 375 EUR). ViaTolli kasutamist jälgivad teetranspordiametnikud ja trahvid saab tasuda kohapeal sularahas.