Poola sisenemine Ukraina maismaapiiri kaudu ei ole piiratud, kõik 8 piiripunkti on avatud ka jalgsi reisijatele. Poola saavad siseneda ka Ukraina kodanikud, kellel pole biomeetrilist passi. Ukrainast tulijatele ei rakendata sanitaarnõudeid.
***
Alates 1. juulist 2022 ei kehti sise- ja haldusministeeriumi määrus, mis piiras liikumist Poola ja Valgevene piiri äärsete Podlaasia ja Lublini vojevoodkondade piiritsoonis. Podlaasia vojevoodkonnas on siiski keelatud viibida riigipiirile lähemal kui 200 meetrit.

Eesti passi ja ID-kaardi taotlemine

Eesti kodaniku passi ja isikutunnistuse (ID-kaardi) taotlemine välismaal

Välismaal saab uut passi ja/või ID-kaarti taotleda kolmel moel:

 • e-taotluskeskkonnas;
 • posti teel; või
 • välisesinduses kohapeal.

Taotlemine e-taotluskeskkonnas

Kõige mugavam ja soodsam on tellida uued dokumendid Politsei- ja Piirivalveameti (edaspidi PPA) e-taotluskeskkonna iseteeninduses. Iseteenindusse saab siseneda ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või Eesti pangatunnustega. Tellida saab nii passi kui ID-kaarti.

Kui iseteenindusse sisse logides tuleb teade, et taotleja peab andma sõrmejäljed, tuleb võtta ühendust saatkonnaga (saatkonna kontaktid) ning broneerida sõrmejälgede andmiseks aeg. Kui sõrmejäljed on antud, saab jätkata passi ja ID-kaardi taotlemist iseteeninduses.

Taotlemine posti teel

Passi ja ID-kaarti saab posti teel taotleda ainult siis, kui sõrmejälgede andmisest on möödas vähem kui viis aastat.

Korrektselt täidetud taotlus ja riigilõivu tasumist kinnitav kviitung tuleb saata tavapostiga Eestisse:

TAOTLUS
Politsei- ja Piirivalveamet
Pärnu mnt 139
Tallinn 15060
Estonia

Lisaks taotlusele tuleb saata dokumendifoto e-posti teel aadressile [email protected]

Enne taotluse postitamist soovitame tutvuda PPA kodulehel taotlusankeedi täitmise juhendiga.

Taotlemine Eesti saatkonnas Varssavis

Millal peab isikut tõendavate dokumentide tellimiseks aja broneerima ja tulema isiklikult Eesti saatkonda?

 • Kui vajate uut passi või ID-kaarti ning politsei sõnul tuleb sõrmejäljed uuesti anda
 • Kui laps vajab uut passi ja on vahepeal saanud 12 aastat vanaks
 • Kui peate dokumendi kättesaamiseks tegema volikirja kellelegi teisele. Vastav avaldus tuleb esitada koos taotlusega, tagantjärele ei ole võimalik teist isikut volitada.

Passi ja/või ID-kaardi taotlemiseks saatkonnas tuleb eelnevalt broneerida aeg telefoni teel (+48 22) 88 11 810. Liikumispuuetega inimeste paremaks teenindamiseks palume kindlasti aja broneerimisel mainida oma erivajadust, et leida reisidokumentide uuendamiseks ja kättesaamiseks parim lahendus.

Taotluse saab täita saatkonnas kohapeal. Soovi korral võite taotluse kodus täita, printida ja allkirjastada ning kaasa võtta.

Taotlejal peab kaasas olema vana isikut tõendav dokument. Nimemuutuse korral võtta kaasa elukohajärgsest perekonnaseisu osakonna (Urząd Stanu Cywilnego) väljastatud mitmekeelne abieluakti väljavõte (Odpis skrócony aktu małżeństwa).

Lapsele esmast dokumenti tellides tuleb esitada:

 • täidetud taotlusankeet
 • täidetud lisaankeet
 • mitmekeelne väljavõte lapse sünniaktist (Odpis skrócony aktu urodzenia);
 • teise hooldaja kirjalik nõusolek ja tema passikoopia, kui hooldaja ei ole Eesti kodanik.

Digitaalne dokumendifoto tuleb saata e-posti teel aadressile [email protected]

NB! Saatkonnas ei ole võimalik dokumendifotot teha.

Riigilõiv

Riigilõiv sõltub nii taotlemise viisist kui kohast, kus dokumenti soovitakse kätte saada. Ülekandega maksmisel (täpsem info), tuleb kaasa võtta maksekorralduse koopia.

Riigilõivu saab saatkonnas tasuta ainult kaardimaksena. Riigilõivu summa sõltub hetke valuutakursist.

Dokumendi kättesaamine PPA teeninduses EESTIS Dokumendi kättesaamine SAATKONNAS või aukonsuli juures
TÄISKASVANULE
PASS + ID-KAART
Taotlemine iseteeninduses 45 € 65 €
Taotlemine posti teel 50 € 70 €
Taotlemine saatkonnas 80 € 100 €
PASS
Taotlemine iseteeninduses 35 € 55 €
Taotlemine posti teel 40 € 60 €
Taotlemine saatkonnas 70 € 90 €
ID-KAART
Taotlemine iseteeninduses 20 € 40 €
Taotlemine posti teel 25 € 45 €
Taotlemine saatkonnas 55 € 75 €
SOODUSTINGIMUSTEL – Eesti vanaduspensioni ikka jõudnule, alla 15-aastasele ning Eesti Sotsiaalkindlustusameti poolt tuvastatud keskmise, raske või sügava puudega inimesele.
PASS + ID-KAART
Taotlemine iseteeninduses, posti teel, saatkonnas 25 € 45 €
PASS
Taotlemine iseteeninduses, posti teel, saatkonnas 20 € 40 €
ID-KAART
Taotlemine iseteeninduses 7 € 27 €
Taotlemine posti teel, saatkonnas 10 € 30 €

Passi ja/või ID-kaardi kättesaamine

Poolas on võimalik passe ja ID-kaarte kätte saada saatkonnas Varssavis või Eesti aukonsuli esindustes Krakowis, Gdanskis, Szczecinis, Białystokis, Wrocławis ja Poznanis. Kui dokumendid on jõudnud saatkonda või aukonsuli juurde, võetakse taotlejaga ühendust e-posti või telefoni teel. Aukonsulite kontaktid leiate siit.

Alla 15-aastase lapse pass ja/või ID-kaart väljastatakse ainult lapse seaduslikule esindajale (hooldajale) või tema poolt taotlemise hetkel volitatud isikule.

Vähemalt 15-aastastele kodanikele väljastatakse pass ja/või ID-kaart isiklikult või dokumendi taotlemisel volitatud esindajale.

Passi ja/või ID-kaardi kättesaamise volitus

Passi ja/või ID-kaardi kättesaamiseks saab soovi korral volitada teist inimest. Seda saab teha vaid juhul, kui volitus esitatakse koos taotlusega saatkonnas või PPA teeninduses kohapeal.

Volitatud inimene peab dokumendi kättesaamisel esitama enda kehtiva Eesti isikut tõendava dokumendi ja kaasas peab olema ka taotleja vana pass ja/või ID-kaart.

Kui üle 15-aastase lapse passile ja/või ID-kaardile soovib järele minna lapsevanem, siis peab laps tegema koos taotlusega kohapeal selleks vanemale volituse.

Dokumendifoto nõuded

Dokumendifoto tuleb saata e-posti teel aadressile [email protected] (e-kirja tuleb lisada fotol oleva isiku ees- ja perekonnanimi ning Eesti isikukood või sünniaeg). Kui taotleja ei kasuta ise e-posti, siis võib tema eest foto saata ka keegi teine (nt fotograaf). NB! PPA ei võta vastu paberpilte.

Dokumendifoto on:

 • värviline
 • minimaalse resolutsiooniga 1300×1600 pikslit
 • minimaalse suurusega 1 MB ja maksimaalse suurusega 5 MB
 • pildiformaadis JPG või JPEG
 • mitte vanem kui kuus kuud

Täpsemad nõuded ja juhised on toodud PPA kodulehel.

Tähelepanu

 • Kõiki Eesti kodaniku passi- ja ID-kaardi taotlusi menetleb PPA. Dokumendi taotluse staatust on võimalik jälgida PPA kodulehel.
 • Uued dokumendid jõuavad saatkonda umbes kuu aja jooksul. Vahel võib ooteaeg pikeneda 5-8 nädalani. Kui soovite dokumenti kätte saada Eesti aukonsulaatidest Poolas, lisandub ooteajale veel üks nädal.
 • Välismaal olles ei saa kiirkorras passi ega ID-kaarti taotleda. Kiirkorras saab passi ja ID-kaarti taotleda ainult iseteeninduses või PPA teenindustes Eestis. Kätte saab kiirkorras taotletud dokumente ainult Tallinnas.
 • Välismaalase passi saab taotleda ainult PPA teenindustes Eestis.