Alates 2. septembrist 2021 kehtestas Poola valitsus Poola ja Valgevene piiri äärsetel aladel 30 päevaks eriolukorra, millega kaasnevad kogunemis-, liikumis- jm piirangud ning kohustus kanda kaasas isikut tõendavat dokumenti. Täpsem informatsioon Poola Siseministeeriumi veebis.

Poola sisenemise tingimused

Juhime tähelepanu sellele, et  Poolal on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike  koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

POOLA SUURSAATKOND TALLINNAS

Suursaadik T.E. Hr. Grzegorz Kozłowski
Suur-Karja 1
10140 Tallinn
(372) 627 8201, 627 8208, 627 8211 (konsulaar- ja viisaküsimused)
(372) 644 5221
eetalamb@msz.gov.pl
Tallinn.amb.rk@msz.gov.pl (konsulaar- ja viisaküsimused)

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual´i  (TIM), kus  reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Välisministeeriumile edastatud andmetel on Eesti kodanikule Poola reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Juhul, kui Eesti kodanik soovib Poola elama, tööle või õppima asuda peab taotlema endale EL elamisõiguse Poolas. Taotlus tuleb esitada elukohajärgsesse vojevoodkonda (Urząd Wojewódzki).

Täpne info Poola sisenemise ja viibimise tingimustest ja enda viibimise legaliseerimiseks Välismaalaste ameti kodulehel.